DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

Tehotenstvo

3D ultrazvuk


Články na stránke sú iba informatívneho charakteru. Všetky informácie a rady prediskutujte s príslušným lekárom.

3D ulrazvuk

Najsledovanejším filmom pre tehotne budúce mamičky je asi ich vlastný 3D ultrazvuk. Zvedavosť vidieť dieťa ešte pred narodením je silná a ak nemajú trpezlivosť čakať 40 týždňov, tak bežia do „kina“ pre tehotne na kliniku na veľmi intímnu projekciu.


O čo ide?
3D ultrazvuk vám umožní nahliadnuť priamo k dieťaťu, ktoré vidíte v trojrozmernom obraze. Môžete  zhliadnuť, ako si v brušku žije, čo robí, ako vypadá, niekedy sú rysy tvári rozoznateľne dobré, inokedy horšie, podľa toho, ako moc sa dieťa vrtí, či slušne pózuje, alebo sa naopak schováva.


Kedy je najvhodnejší čas?
Medzi 18. a 28. týždňom tehotenstva. Neskôr by bola kvalita zobrazenia výrazne horšia kvôli veľkosti dieťaťa a zmenšenému priestoru okolo, menšiemu množstvu plodovej vody.


Pri záznamu nejde o lekárske vyšetrenie zamerané na odhalenie vývojových vad plodu, ale len o rodinné „video“.


Tuto službu neposkytujú všetky gynekologické zariadenia a ani všetky pôrodnice. Kde  k vám najbližšie sa môžete objednať, sa opýtajte svojho gynekológa alebo zasurfujte na internete. Počítajte s tým, že takýchto pracovísk je málo a zvedavých maminiek veľa, takže je treba zarezervovať ten správny termín včas. Na cenu sa opýtajte už pri objednávaní.
Obsah tejto webstránky je  vlastníctvom tehotenstvo.snadno.eu, okrem článkov, pri ktorých je uvedený zdroj. Publikovanie resp. ďalšie šírenie časti alebo celého obsahu tohto webu akýmkoľvek spôsobom bez predchádzajúceho súhlasu je zakázané.